IMDB, ČSFD

Od režiséra filmu „Tibet: Za hranicí strachu“
(USA, 2011, režie Michael Perlman, 61 min., anglicky s českými titulky)
vítězný film devíti mezinárodních filmových festivalů
http://freechina.ntdtv.org/awards/

Anotace:
Honoré de Balzac říkával, že za každým velkým majetkem se skrývá zločin. Je-li to pravda, jaké zločiny se skrývají za největším hospodářským vzestupem všech dob, za ekonomickým zázrakem současné Číny? Odpověď na to dává unikátní dokument, který ve spolupráci s čínským producentem Keanem Wongem a televizí New Tang Dynasty natočil americký režisér Michael Perlman.

Film Svobodná Čína: Odvaha věřit proplétá příběhy bývalé členky Komunistické strany Číny a americko-čínského podnikatele, kteří se oba nedobrovolně stali nepřáteli čínského režimu. Přináší jedinečné audiovizuální materiály, jejichž pořízení a zveřejnění je v Číně klasifikováno jako „vyzrazování státního tajemství“ a trestá se zde mnohaletými žaláři. Odkrývá všední realitu čínské propagandy, tajemství levné pracovní síly i podezření o hrůzných zločinech, ke kterým může docházet tam, kde se volný trh snoubí s idejemi marxismu a ateismu.

Film Svobodná Čína: Odvaha věřit získal řadu hlavních cen na světových festivalech dokumentárního filmu, hudba Tonyho Chena byla nominována na cenu Americké filmové akademie. Od roku 2011 byl promítán ve 41 zemích a přeložen do více než 27 jazyků. Bývá oceňován nejen pro překvapivý vhled do světa za Velkou čínskou zdí, ale především pro jedinečný prožitek pravdivosti a ryzího lidství.

web: http://freechinamovie.com
vyrobila: NTD TV a WORLD2BE