Záznam inscenace „Soudního procesu s KS Číny“ (video)

4. června 2020, v den smutného 31. výročí masakru studentů na náměstí Nebeského klidu v Pekingu, se v dopoledních hodinách před čínským velvyslanectvím v Praze odehrál symbolický soud s Komunistickou stranou Číny. Akci pořádal náš spolek Lidská práva bez hranic. Hra je koncipována …

Smutné výročí si připomeneme inscenací před čínskou ambasádou

Smutné výročí masakru na Náměstí nebeského klidu nám připomene inscenace s českými herci před čínskou ambasádou. Přijďte se podívat!

S Annie Yang o pobytu v čínském pracovním táboře

Přečtěte si rozhovor s Annie Yang, která navštívila na naše pozvání Českou republiku. Annie je bývalou obchodnicí se starožitnostmi. Věnuje se cvičení Falun Gong a kvůli tomu byla v Číně zavřena do pracovního tábora a mučena.

Návštěva Envera Tohtiho a Annie Yang

Ve dnech 6. – 9. června 2017 navštívili ČR na naše pozvání dva vzácní hosté. O svojí tvrdou osobní zkušenost z Číny se podělili s médii. Enver Tohti – Chirurg ujgurské národnosti, kterému bylo v Číně přikázáno, aby v terénu vyoperoval orgány …

Návštěva Anastasie Lin – Miss World Kanada

Během měsíců října listopadu 2016 jsme zajišťovali část návštěvy Anastasie Lin, Miss World Kanada 2015 a 2016. Jedním z výstupů je i následující rozhovor na DVTV, který stojí za zhlédnutí:

Ethan Gutmann a David Kilgour v Praze

Čas od času zveme do ČR osobnosti, které se zabývají lidskými právy v Číně. Poslední únorový týden roku 2015 přijali pozvání a navštívili Prahu dva význační vyšetřovatelé Ethan Gutmann a David Kilgour, aby upozornili na nové důkazy ohledně nelegálního …

David Kilgour (vlevo) a Ethan Gutmann (vpravo) na besedě v Knihovně Václava Havla upozornili na nové důkazy ohledně nelegálního odebírání orgánů, ke kterému dochází v čínských věznicích. (foto: LPBH)

Koncert Svědomí nelze koupit

Čeští umělci Marta Kubišová, Jitka Hosprová a Jan Potměšil vydali společné prohlášení nazvané „Svědomí nelze koupit“ a ve spolupráci se spolkem Lidská práva bez hranic uspořádali 6. 10. 2014 v prostorách Pražské křižovatky koncert na podporu vězněného čínského advokáta Kao Č‘-šenga a následovníků duchovní praxe Falun Gong.